Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A hónapok óta tartó szárazság miatt eddig sem a monília, sem pedig a tafrina nem okozott komoly gondot, az elmúlt napok esőzései miatt azonban a két gomba is beindulhat - mondta a nak.hu-nak Zsigó György, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara budapesti szervezetének alelnöke. Akinek virágzik a meggyfája, a kajszija, illetve ha tafrinára érzékenyek az őszibarack vagy a nektarin fái, akkor érdemes permetezni, a két gomba ellen ugyanis csak megelőzéssel lehet védekezni.
A ribizlibokron is megjelentek az első levéltetű-kolóniák, így itt is permetezni kell - tette hozzá az alelnök. Ha nem védekezünk most, akkor néhány nap múlva már egyetlen ép levelet sem látunk majd a bokron. A ribiszkében a lambda-cihalotrin hatóanyagtartalmú szerek, és a napraforgóolaj, szója lecitin hatóanyagtartalmú szerek nyári hígítása az engedélyezett. Ez utóbbi azt a lecitint is tartalmazza, amely "egyszerű anyagként" többek között őszibarackban tafrina ellen is engedélyezett.
Fehér bimbós, sőt sok helyen már virágzik a szilva, és egyre többen panaszkodnak a poloskaszagú szilvadarázs kártételére. Ahol a körülbelül egy centiméteres nagyságú, kirágott, ürülékes belsejű, poloskaszagú termések borították a fák alját, ott ez garázdálkodott. A kártevő a szilva virágzása előtt bújik elő és egyenesen a virágkelyhekbe rakja a tojásait. Amennyiben két milliméteres, barnuló foltokat látunk a csészeleveleken, sziromhullás után egy felszívódó készítménnyel kell védekezni a kikelő lárvák ellen. Egyetlen felszívódó, III. kategóriás rovarölő hatóanyag van, amely használható a poloskaszagú szilvadarázs ellen, ez pedig az acetamiprid.