Megjött a friss előrejelzés: kiderült, mennyi búza teremhet idén Oroszországban

Megjött a friss előrejelzés: kiderült, mennyi búza teremhet idén Oroszországban

MTI
Az idei orosz búzatermés kisebb lesz a tavalyinál - áll a SovEcon, a mezőgazdasági piacok tanulmányozására szakosodott orosz gazdaságkutató cég szerdán ismertetett jelentésében.

Legyen Ön is EARLY BIRD - Agrárium 2025 konferencia

A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!

A SovEcon szakértői szerint 88 millió tonna lehet az idei orosz búzatermés, ami elmarad a tavalyi 104,2 millió tonnától. A gazdaságkutató a korábbi előrejelzéséhez képest szerdán 1,2 millió tonnával megemelte búzatermés-várakozását és megjegyezte, hogy a 88 millió tonna mintegy 7%-kal haladja meg az elmúlt öt év termésátlagát.

A SovEcon azzal indokolta termésvárakozásának javítását, hogy az ország déli területein kedvező az időjárás a növényfejlődéshez, az elmúlt 30 napban 50-100 milliméter csapadék hullott a főbb déli mezőgazdasági régiókban, ami az átlag 100-150%-a. Az orosz mezőgazdasági minisztérium alacsonyabbra, 78 millió tonnára becsüli az idei búzatermést.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Legyen Ön is EARLY BIRD!
EZT OLVASTAD MÁR?