Budapesten a János-hegyi meteorológiai állomáson még a hajnali, leghűvösebb órákban sem csökkent 25,3 fok alá a hőmérséklet, ezzel pedig megdőlt az erre a napra vonatkozó országos és fővárosi hajnali melegrekord. Hozzátették, hogy a korábbi rekordokat tavaly mérték: az országos rekorder eddig Szeged volt, ott a belterület állomáson aznap 24,5 fokig emelkedett a napi minimum-hőmérséklet, a fővárosi rekorder pedig a budapesti János-hegy, ahol 24,1 fok volt ez az érték tavaly ezen a napon.

Élve megfő Magyarország: ebben a térségben már elszabadult a 44 fokos pokol
A valaha mért legmelegebb nap volt a keddi a franciáknál, a mérések szerint 44,3 fok volt.










