Tájékoztatásuk szerint nagy kiterjedésű, lápos területet érint, és egy tanyát is veszélyeztet a tűz, amelyet a püspökladányi, a hajdúszoboszlói és a karcagi hivatásos tűzoltók egy hajdúszoboszlói és egy debreceni vízszállító jármű segítségével oltanak. A nagy füst miatt lezárták a 3405-ös út érintett szakaszát - írták. Emellett egy nyárfaerdő is kigyulladt a Pest vármegyei Csemőnél, a tűz több hektáron ég. A tájékoztatás szerint a tűz a 11. dűlőben, a Jáger út közelében keletkezett, és tanyákat is veszélyeztet. A ceglédi hivatásos tűzoltók oltják a lángokat, de már a helyszínre indult több más egység is.

Újabb megyében döntöttek tilalomról: ez vár sokakra június 14-től
Vasárnaptól Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében is megszűnt a tűzgyújtási tilalom.










