
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a Portfolio Agrárszektor 2019 konferencián adott interjút az agrárszektor.hu-nak.
Az alábbi kérdésekre kerestük a választ:
1. A 2019-es év sem volt eseménytelen a magyar agráriumban. Miket emelne ki a személyes tapasztalataiból?
2. Mire számít 2020-ban, milyen kihívásokkal néznek szembe a magyar gazdák és szakmai szervezetek. Mennyire jelent kihívást az öntözésfejlesztés és az agráröröklés témaköre?
3. Az agrártámogatások kérdése továbbra is napirenden van. Mi a szerencsésebb, ha az egyes vagy a kettes pilléren keresztül támogatjuk a fiatal gazdákat?
4. Mit szól a NAK egy új gazdaságátadási támogatáshoz? Milyen feltételeket javasolnak?
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.