
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A Portfolio Csoport a tavalyi évben megrendezett Agrárszektor 2023 Konferencián is kiosztotta a Portfolio Agrárdíjakat a legjobb agrárszakembereknek. A rendezvényen a szakmai zsűri döntése alapján Tóth Emil, a Sárrét Kft. cégvezetője kapta meg Az Év növénytermelője díjat. A szakember az Agrárszektornak elmondta, hogy a magyar gazdáknak a jövőben nagyon át kell gondolniuk, mit és hogyan termesztenek, mert nem biztos, hogy a mostani legfontosabb kultúrák és módszerek a jövőben is jövedelmezőek lesznek, a klímaváltozás pedig 2050-ig óriási változást hozhat a hazai növénytermesztésben.
Több videóA precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.