Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
Az élősertést, a belsőségeket és néhány más haszonállati eredetű terméket is felvett Oroszország az élelmiszerembargó-listára, amelyet a nyugati államok - köztük az uniós tagországok - ellen vezetett be. Az embargó ezentúl az élősertés mellett (a fajtiszta tenyészállatok kivételével) kiterjed a szarvasmarha-, a sertés-, a birka-, a kecske- és más állati belsőségre, a sertészsírra, a zsírsztearinra és a zsírolajra is - közölte honlapján az orosz kormány.
Moszkva elzárja azokat a "szürke csatornákat", amelyeket arra használtak fel, hogy egyes haszonállat eredetű termékeket más címen szállítsanak Oroszországba - jelentette ki Arkagyij Dvorkovics orosz miniszterelnök-helyettes. Ez ugyanis a helyi termelők kárára történt - tette hozzá.










