Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Közösen képviselné az állattenyésztők érdekeit a Magyar Állattenyésztők Szövetsége és a Takarékbank. Együttmükődési megállapodásukkal a szektor igényeire szabott szolgáltatásokat alakítanak ki, az ágazat ugyanis túljutott a mélyponton. Ezért a következő években a támogatások jelentős emelkedésére és az ágazatba érkező beruházások, valamint a hiteligények bővülésére lehet számítani - jelentette ki Szabó Levente, a TakarékBank vezérigazgatója.
A takarékszövetkezeti integráció hagyományos stratégiai partnere a mezőgazdaságnak és az élelmiszeriparnak. Az állattartók a magyar állattenyésztés fejlesztése és helyzetének javítása miatt a jelenlegi pénzügyi-kifizetési ciklusban is számíthatnak a takarékszövetkezetekre.
A növénytermesztésnek kedvező, korábbi mezőgazdasági támogatási rendszer tavaly bejelentett átalakítása előnyös az állattenyésztőknek. A vidékfejlesztési és a közvetlen támogatások ugyanis kiemelten kezelik az állattenyésztést - fejtette ki Fórián Zoltán, a Takarékbank Agrár Központjának vezető agrárszakértője.
Az állattartást nagy beruházás-igényű és magas forrásigényű szektorok alkotják, ahol állandó fejlesztésre, illetve világszínvonalú genetikai és technológia szakértelemre van szükség. A kormányzati erőfeszítések viszont csak akkor vezetnek majd fenntartható fejlődéshez, ha mind több állattartó felismeri, hogy világpiaci versenyben kell részt vennie. Akkor is, ha termékét itthon adja el.
A Takarékbank Agrár Központjának előrejelzése szerint a mezőgazdasági kibocsátás szerkezete a stratégiailag kiemelt szektorok - állatok és állati termékek, valamint kertészeti termékek - irányába változik. Az állattenyésztés aránya a mezőgazdaság termelési értékében az évtized végére a jelenlegi 35 százalékról 37-38 százalékra nőhet a kiemelt stratégiai státusz, a támogatások, a piacok további fehéredése, valamint a hazai és nemzetközi kereslet bővülése miatt.