Tervezzünk előre a kalászosok őszi gyomirtásával!
Gyomirtsunk okosan ősszel a kalászosokban!
Gyomirtsunk okosan ősszel a kalászosokban!
Az idei nyár kedvez a napraforgó fejlődésének és várhatóan a betakarítás előtt az idei évben is elengedhetetlenné válik az állományszárítás
Régen látott, óriási mértékű gyapottok-bagolylepke fertőzésnek lehetünk szemtanúi idén nyáron a déli régiók kukoricaállományaiban.
2022-ben szokatlanul nagy számban jelent meg az aszpergilluszos csőfertőzés, valamint annak következményeképpen kialakul a magas aflatoxin-tartalom
A megoldásokat partnercégeink szakemberei ismertetik.
A késői fagyok, a csapadékhiány vagy a semmiből kialakuló viharok és a hirtelen lecsapó jégeső mind olyan kritikus stressztényezők, melyek veszélyesek lehetnek a fejlődő gyümölcsökre
Almában, körtében is hatalmas kárt tud okozni, az árualapot akár tönkreteheti az almamoly, melynek hazánkban két teljes nemzedéke fejlődik ki egy év alatt, sőt, kedvező környezeti feltételek mellett akár a harmadik nemzedéke is megjelenhet.
A kalászosokban a vetésfehérítő elleni védekezés folyamatos kihívások elé állíthatja a termelőket.
A piaci körülmények alakulása miatt nagy szükség van a jó minőségű, bő termésre, aminek eléréséhez gazdaságos technológia szükséges, ahol lehet takarékoskodva
Az FMC-Agro Hungary Kft. megkezdi 2 új kalászos gabonaherbicid csomagjának bevezetését.
A cirok termésmennyiségét meghatározza a fejlődésének korai szakasza, ezért lényeges, hogy robbanásszerű kelést és konkurenciamentes (gyom- és rovarmentes) fejlődést tudjunk biztosítani.
2023 csapadékos őszén sok helyen megkéstek a kalászos vetések, valamint az őszi gyomirtás is több területen elmaradt
Nem csak mennyiségi, de minőségi oldalról sem mindegy, hogy milyenek a növénytermesztés és növényvédelem körülményei.
A tél enyhe, viszonylag fagymentes időjárása kedvező feltételeket teremtett a 2023 őszén elvetett repcék számára, melyek így jól fejlődtek.
A kukoricagyomirtás tervezésekor különösen fontos, hogy tisztában legyünk azokkal a tényezőkkel, amire befolyásunk lehet: a terület sajátosságaival, az elő-, illetve utóveteménnyel, valamint a gyomflórával.
Pezsgő műhelymunkának voltunk szemtanúi, amikor az FMC-Agro szakemberei laza, kötetlen beszélgetés formájában vitatták meg a 2024-es év növényvédelmi teendőit egy egészen új stílust és kommunikációs formát választva az agrárium berkein belül.
Az egyik legfontosabb a megelőző stratégia kialakítása, főleg a korai időszakban.
Az Alföldön többen kisebb kukorica- és nagyobb napraforgó-vetésterületben gondolkodnak.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Ezek az innovatív megközelítések egyre nagyobb teret nyernek a precíziós gazdálkodásban, hazánkban még mindig csak egy szűk réteg az, aki ténylegesen alkalmazza is.
Bige László elutasította, hogy tárgyi eszközöket ajánljon fel fedezetként a kötvénytulajdonosoknak.
Koch Csaba és Koch Pálma beszélgetett velünk a boldog szőlőről, termesztéstechnológiáról, minőségi munkáról és fejlesztésekről.
Az utóbbi évek szélsőséges időjárási eseményei, az aszályos nyarak, a szokatlanul enyhe telek és a szórványosan, ám hirtelen lehulló csapadék egyre érezhetőbb nyomást gyakorolnak a mezőgazdaságra.
Változatlanul nagy a bizonytalanság a várható hazai vetésterület kapcsán
A termesztés során adódó időjárási szélsőségek, mint a fagykár, aszály, jégeső, vagy egy vegyszeres kezelés következtében fellépő terhelés, komoly termésveszteséget okozhatnak.
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.