Váratlan döntés születhetett Amerikában a vendégmunkásokról?
Bizonyos körülmények fennállása esetén megtarthatják az illegális státuszú mezőgazdasági munkásokat az amerikai gazdaságok.
Bizonyos körülmények fennállása esetén megtarthatják az illegális státuszú mezőgazdasági munkásokat az amerikai gazdaságok.
Az új európai vámok 2025. április 15-én lépnek hatályba, és elsősorban az amerikai acél-, alumínium- és mezőgazdasági termékeket, köztük a szójaexportot érintik.
Az európai alkoholgyártók, különösen a bortermelők számára komoly kihívást jelenthet Donald Trump amerikai elnök áprilisra tervezett 200 százalékos vámtarifa-emelése.
Az EPA felülvizsgálja az erőművek, az olaj- és gázipar, a járműszabályozás és az emissziós előírások szabályait.
Teljesen új helyzet elé állítja a szereplőket az USA által elindított vámpolitika, amelyre ráadásul a világ szereplői hasonló intézkedésekkel reagálnak.
A Kanadára, Mexikóra és Kínára kivetett vámok miatt az agrárszektor jelentős veszteségekkel számol.
Az olasz mezőgazdasági lobbi szerint a tervezett intézkedések dollármilliárdos károkat okozhatnak az olasz élelmiszerexportnak.
Egymás után jelentik be az országok a válaszlépéseket Trump vámjaira - áremelkedés és piaci zavar lehet a vége.
Az amerikai elnök április 2-től vezetne be vámokat a külföldi agrártermékekre - a szakértők szerint ez áremelkedést hozhat.
Az amerikai mezőgazdasági minisztérium február elején döntött a támogatások befagyasztásáról.
A cél az európai gazdák számára egyenlő versenyfeltételek biztosítása, különös tekintettel a növényvédő szerek használatára és az állatjóléti előírásokra.
A mezőgazdaság lehet az egyik legnagyobb vesztese annak, ha a frissen megválasztott elnök szigorítana a bevándorlási politikán.
Donald Trump első elnöki rendeletei között aláírta az Egyesült Államok kilépését a Párizsi Klímaegyezményből.
A feldolgozók tartanak attól, hogy Washington importvámokat vet ki, miután Donald Trump megválasztott elnök január 20-án hivatalba lép.
Egyes üzlettulajdonosok már elkezdték felhalmozni a népszerű termékeket, különösen a kizárólag Mexikóban előállítható tequilát.
A már szinte nyertes új elnök kemény vámpolitikát hirdetett, amit Kína nem fog tétlenül nézni.
Kamala Harris és Donald Trump elképzelési nagyban különböznek az élelmiszertermelés kapcsán, ez pedig komoly vitákhoz vezet a jelöltek között.
Azonnali büntetést helyezett kilátásba
Egy év múlva már hivatalosan sem tagja az USA
Agyontámogatják az amerikai gazdákat
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.