Fontos együttműködés született: ez sok madár életét megváltoztathatja
Közösen védi a madárvilágot az E.ON és a Duna-Ipoly Nemzeti Park, biztonságossá teszik a fészkeket, oszlopokat, és egész évben együttműködnek a madarak védelméért.
Közösen védi a madárvilágot az E.ON és a Duna-Ipoly Nemzeti Park, biztonságossá teszik a fészkeket, oszlopokat, és egész évben együttműködnek a madarak védelméért.
Bár gátépítő tevékenységükkel hozzájárulnak a biodiverzitás megőrzéséhez, a fák kérgének és gyökereinek rágásával komoly károkat okoznak.
Halálos csapda lehet egy egyszerű sörösdoboz a természetben, ezért kiemelten fontos lenne, hogy ne legyenek eldobva.
A fehér gólya fokozottan védett státusza miatt természetvédelmi értéke 100 ezer forint.
A ragadozómadarak természetes kártevőirtók: támogatásukkal csökkenthető a pocokkár és fenntarthatóbbá válik a gazdálkodás.
Az Anker-araszolót Magyarországon, a mai Budapest területén fedezték fel először, és sokáig úgy hitték, hogy kizárólag itt fordul elő.
Sokféle módon felhasználhatjuk az ízletes medvehagymát, de nem árt vigyázni vele, könnyen összekeverhetjük más, mérgező növányekkel.
A tömeges madármérgezés során elpusztított védett állatok eszmei értéke meghaladja a másfél millió forintot.
A hódok védettek, de túlszaporodásuk esetén szükségessé válhat állományuk szabályozása az ökoszisztéma védelme érdekében.
Tömeges madármérgezés történt Pest vármegyében, emberre és háziállatokra is veszélyes méreg végezhetett egy fokozottan védett parlagi sassal.
A védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat.
Gyapjas egereket hoztak létre a kutatók, amelyek jobban bírják a hideget, és bizonyíthatják a genetikai eljárások sikerességét.
Tavasszal rengeteg gyönyörű virág nyílik itthon is, azonban sok közülük védett lehet, ezért tilos leszedni!
Idén Magyarországon a medvehagyma-szezon a szokásosnál egy hónappal korábban kezdődött.
A volgamenti hérics, Magyarország egyik legritkább növényfaja, szokatlanul korai virágzásba kezdett idén is.
Fokozottan védett növényfaj megóvását szolgáló fejlesztés indul a Pilis-tetőn itthon.
Magyarországon több mint 2050 védett élőlény található, amelyből 273 fokozott védettséget élvez.
A vádlottak 87 tő, együttesen 4 millió 350 ezer forint eszmei értékű mocsári kockásliliomot és ezek élőhelyét károsították.
Magyarországi fennmaradása több tényező miatt is veszélyben forog ezért védett, természetvédelmi értéke: 50 000 Ft.
A január eleji enyhe időjárás hatására már feltűntek az első illatos hunyorok a Mecsek lankáin.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.