Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
Annak érdekében, hogy egészséges és szép növényekkel ékesítsük az otthonunkat, jó pár dolgot szem előtt kell tartanunk. A megfelelő gondozás pedig elengedhetetlen a kertünk számára, ezért nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy az adott tevékenységet mikor végezzük el - írja a balconygardenweb. Vannak például olyan munkálatok, amiket kifejezetten ajánlatos délutánonként kerülni. Ha az alábbi tippeket megfogadjuk és követjük, akkor egész évben csodálatos udvarral ajándékozhatjuk meg magunkat és még jól is szórakozhatunk közben!
1. Kerüljük az öntözést
Nem jó ötlet délutánonként öntözni, hiszen ilyenkor a legerősebb az UV-sugárzás és legmagasabb a hőmérséklet, aminek köszönhetően gyorsan elpárolog a víz, így az nem jut el teljesen a gyökerekig. A lehető legjobb, ha korán reggel vagy este locsolunk, utóbbinál azonban gombásodás előfordulhat, ezért, ha tehetjük, maradjunk a reggelnél.
2. Ne ültessünk
Szintén egy olyan feladat, amit célszerű reggel vagy este elvégezni, hogy az átültetési sokktól megmenthessük a növényeinket. Ha délután ültetnénk, akkor a már említett hőnek tennénk ki őket, ami nem tesz jót nekik, ezért erre az alkalomra is a reggelt vagy az estét válasszuk. Sőt, a lehető legjobb, ha egy hűvösebb, felhősebb napot jelölünk ki erre a célra.
3. Metszés
A metszés az egyik legfontosabb kerti munkálat a növényeink szépsége és egészsége megőrzése érdekében. A legjobb, ha ezt a feladatot szintén nem délután végezzük el, hiszen a frissen ejtett "sebeket" intenzív hőnek tesszük ki. Ha lehet, akkor ugyancsak reggel vagy este metsszük meg a növényeinket.
4. Nem jó ötlet délután trágyázni
Egy újabb fontos művelet, amit jobb nem délután megcsinálni, sokkal inkább reggel vagy este. Ugyanis, ha a legnagyobb melegben trágyázunk, akkor bizony több kárt csinálunk, mint hasznot. Ha pedig valamilyen folyékony szert használunk, akkor könnyedén elpárologhat a tűző napon.
5. Ne használjunk peszticideket!
Egyes szerek délután a napsütésben fokozhatják a fototoxicitás kockázat, a kémiai peszticidek és a gombaölő szerek nagy része pedig párolog a nagy melegben. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a beporzók ebben az időszakban a legaktívabbak, így nekik is árthatunk vele, ezért mindenképpen kerüljük el a délutáni permetezést és gyomirtózást!
6. Figyeljünk, mikor szedjük az elhalt részeket
Az elhalt virágok és levelek leszedése vagy levágása nem mindig egyszerű feladat, főleg, ha ezt még a meleg is nehezíti. Ha pedig vágjuk is az adott növényt, akkor szintén nem tesz jót a friss vágásoknak a forróság. Éppen ezért fontos, hogy ezt se délután csináljuk, hanem egy hűvösebb napszakban.
7. Gyomlálás
A növények körüli talaj nagyon kemény lehet a zavartalan napsütés miatt, ami megnehezíti a gyomok eltávolítását, és károsíthatja a növény gyökereit is. A legjobb, ha öntözés után reggel vagy este gyomlálunk.
8. Gyógynövények betakarítása
A gyógynövényekben található illóolajok miatt nem mindegy, hogy mikor szedjük le őket, hiszen az ízük nem egyformán intenzív. Ebben az esetben is javasolt reggel vagy este betakarítani és fogyasztani őket a legjobb íz érdekében.