Olyan butaságot mondott a japán agrárminiszer, hogy végül lemondott

Olyan butaságot mondott a japán agrárminiszer, hogy végül lemondott

MTI
Lemondott szerdán a japán agrárminiszter, Eto Taku, miután - a rizs drasztikus drágulása közepette - azt mondta, neki nem kell rizst vennie, mert kap eleget a támogatóitól.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Most nyújtottam be lemondásomat Isiba Sigeru miniszterelnöknek

- mondta Eto, amikor elhagyta a kormányfő irodáját, aki azonnal elfogadta lemondását, "hogy ne álljon le a mezőgazdasági politika". Egy vasárnapi nyilvános gyűlésen a miniszter azt mondta, hogy "soha nem vásároltam rizst, mert a támogatóim annyit adnak, hogy gyakorlatilag el tudnám adni". A Japánban alapélelmiszernek számító rizs ára - a gyenge termés miatt - csaknem duplájára nőtt tavalyhoz képest. Az árak csökkentése érdekében pedig a mezőgazdasági minisztérium márciusban a vészhelyzeti készletek megnyitását rendelte el.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

EZT OLVASTAD MÁR?