Brutális szennyezés miatt lezárták a magyar horgászok kedvenc helyeit

Brutális szennyezés miatt lezárták a magyar horgászok kedvenc helyeit

agrarszektor.hu
A Nyugat-Magyarország sok települését érintő, Ausztriából származó azbesztszennyezés miatt kérdésessé vált, hogy vajon megtarthatóak-e az országos horgászversenyek Lukácsházán. Bár a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) vizsgálja az alternatív helyszínek kijelölésének lehetőségét a lukácsházi Abért-tóra tervezett országos bajnoki középdöntők kapcsán, a jelenlegi helyzet alapján a rendezvények megvalósíthatók a lezárt parkolók igénybevétele nélkül is - olvasható az Infostart oldalán.

A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság akkreditált mintavétele korábban azbeszt jelenlétét mutatta ki a lukácsházi Abért-tónál a horgászok számára fenntartott parkolóban, az ezeket összekötő útszakaszon, valamint a Dozmati víztározó bekötőútján és parkolójában. Ezeket a területeket azonnal lezárták. A korlátozások életbe lépését követően a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége a vízüggyel egyeztetve ideiglenes várakozóhelyeket alakított ki a helyszínen. A korábbi parkolózónák melletti zöldfelületeken és betonozott részeken lehet parkolni, ha az nem akadályozza a közúti forgalmat.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Kullancsok ellen okosan (x)

A kullancsok jelenléte ma már nemcsak az erdőkben, hanem kertekben, parkokban és játszótereken is veszélyt jelenthet.

EZT OLVASTAD MÁR?