EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a kedvezőbb termelési költségek, a stabilabb felvásárlási árak, az elérhető támogatások, valamint az újból növekedési pályára álló hazai és külföldi fogyasztás kedvező körülményeket nyújt az állattenyésztésnek és az állati termék előállításnak. Ha januártól decemberig az egész 2024. évet tekintjük, akkor sertésből összesen mintegy 4,8 millió darabot vágtak le, amelynek élősúlya közel 564 ezer tonna volt, mindez pedig növekvő élőállat export és csökkenő élőállat import mellett történt - írja az AM.
Szintén jelentős eredmény, hogy a baromfifélék esetében vágóbaromfiból összesen több mint 237 millió darabot vágtak le, ez élősúlyban meghaladta a 726 ezer tonnát. Itt a növekedést a csirke ágazat adta. A magyar tejtermelés 2024-ben ugyancsak dinamikus teljesítményt mutatott, hiszen 1,73 millió tonnára nőtt. Feldman Zsolt hangsúlyozta, hogy az évek óta zajló, rendszerváltás utáni legnagyobb, állattartáshoz kapcsolódó beruházási-modernizációs programnak köszönhetően intenzív ágazati hatékonyságnövekedés zajlik az alapanyag-termelés oldalán, ami erősíti a magyar állattenyésztés hazai és nemzetközi versenyképességét.











