Hihetetlen, hova került közel egymillió köbméter víz Magyarországon

Hihetetlen, hova került közel egymillió köbméter víz Magyarországon

agrarszektor.hu
Sikeresen lezárult egy kiemelten fontos ökológiai vízpótlás Északkelet-Magyarországon, amelynek köszönhetően öt holtág összesen mintegy egymillió köbméter friss vízhez jutott. A beavatkozás a rendkívül aszályos időszakban kulcsfontosságú a helyi vizes élőhelyek és az ottani élővilág megóvása érdekében - számolt be a Pénzcentrum.

Az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság (ÉMVIZIG) tájékoztatása szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei munkálatokhoz a Bodrog és a Hernád folyó vizét vették igénybe. A Bodrog a sárospataki Berek-holtágat, az alsóberecki és a pácini holtágat, valamint a karcsai Karcsa-holtágat látta el friss vízzel, míg a Hernádból a hernádszurdoki holtág vízkészletét töltötték fel.

EZ IS ÉRDEKELHET

A tartósan száraz időjárás miatt a sekélyebb állóvizek vízszintje gyorsan apad, így az ehhez hasonló intézkedésekre égető szükség van. A vízügyi szakemberek hangsúlyozták, hogy a friss víz pótlása nemcsak az optimális vízállást garantálja, hanem az ökológiai egyensúlyt is fenntartja.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM