Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A legtöbb kertész életét évről-évre megnehezíti a sok gyom a kertben, a gazoláson kívül kevés eredményes módszer létezik az eltávolításukra. Az egyik, de talán a leggyakoribb gyom a talpas muhar, amely egy erőszakosan terjedő, vagyis invazív faj, és képes akár az egész gyepet kiszorítani a kertből jelenlétével. Ez az egynyári gyomnövény júniustól októberig virágzik, szemtermései pedig az érést követő tavasszal (május-júniusban) tömegesen csíráznak - írja a anovenydoki.hu.
Nehéz távol tartani a kertből, van azonban néhány tipp, amellyel megelőzhetjük a talpas muhar megjelenését. A talajfelszín folyamatos nedvesen tartása elősegíti a gyom terjedését, ezért kerüljük a túlzott öntözést. A hidegre azonban érzékeny, így a gyepszellőztetés segíthet kordában tartani a terjedését.
Ha megfelelően gondozzuk a gyepet és tápanyagutánpótlással megőrizzük annak jó kondícióját, a muhar nem tudja kiszorítani a területről. Ha mégsem sikerül megakadályozni a gyomnövény terjedését kertünkben, a védekezés ellene nehéz, ugyanis a fű is és a talpas muhara is egyszikű, a gyepben használt gyomírtók pedig csak a kétszikűek ellen hatásosak. Létezik egy szer, amellyel gyéríthető, de beszerzése engedélyhez kötött, ezért ebben az esetben érdemes szakember segítségét kérni.