Új szabályok jönnek az EU-ban: ez sok vállalkozást érint Magyarországon is

Új szabályok jönnek az EU-ban: ez sok vállalkozást érint Magyarországon is

agrarszektor.hu
Az Európa Tanács és az Európai Parlament tárgyalói nemrég elfogadtak egy ideiglenes politikai megállapodást a globális felmelegedésért felelős anyagok szakaszos kivezetéséről. A megállapodás magában foglalja az olyan középfeszültségű kapcsolóberendezések teljes körű betiltását is, amelyek F-gázokat, köztük a legerősebb SF6-ot használnak. 

Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!

A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Azzal, hogy az Európai Unió egy újabb lépéssel közelebb került az erősen üvegházhatású kén-hexafluorid (SF6) gázt tartalmazó elektromos kapcsolóberendezések betiltásához, várhatóan gyors ütemben jelennek majd meg Európa-szerte az olyan szabályozások. Ezek alapján kizárólag SF6-mentes kapcsolóberendezéseket szabad alkalmazni a villamosenergia-ágazatban - olvasható az Eaton közleményében.

EZ IS ÉRDEKELHET

Az, hogy az uniós intézmények politikai megállapodásra jutottak, igazi paradigmaváltást jelent Európában az SF6-mentes termékek irányába. Már régóta léteznek a villamos piacon bevált alternatívái a kén-hexafluorid gázzal szigetelt kapcsolóberendezéseknek. Ez különösen igaz a középfeszültségű kategóriában, a 24 kV-os tartományig bezárólag

- mondta Szontág Balázs villamosmérnök, az Eaton szakértője.

A megállapodás kritikusai attól tartanak, hogy az SF6-mentes technológia kötelezővé tétele akadályozni fogja - az Európa szén-dioxid-mentesítéséhez elengedhetetlen - megújuló energiaforrásokon alapuló energiatermelés elterjedését. A megújuló energiatermelés ugyanis nagy mértékben függ a kapcsolóberendezésektől. A vállalat azonban már korábban is előállt a megfelelő megoldással. A vákuumalapú kapcsolás a természetes légszigetelési technológiával kombinálva ugyanis tökéletesen megfelel a mai hálózatok követelményeinek, és - ami döntő fontosságú - támogatja a globális felmelegedés elleni küzdelmet. A globális felmelegedés szempontjából egyetlen kilogrammnyi SF6-gáz 25 200 kg szén-dioxidnak felel meg, így ez a döntés valóban mérföldkőnek számít.

EZ IS ÉRDEKELHET

Mostantól az új projektek beruházói az SF6-mentes alternatívát választják majd függetlenül attól, hogy a projekt megújuló energiaforrásokra alapul vagy sem. Hiszen hosszú távon Európában csak ezekkel a kapcsolóberendezésekkel biztosítható a konformitás. Számíthatunk arra is, hogy sokan korszerűsítik majd SF6-mentes kapcsolóberendezéssel a már meglévő berendezésüket is. Vállalatunk világszerte vezető szerepet tölt be az SF6-mentes kapcsolóberendezések gyártásában, éppen ezért mindenképpen örülünk ennek az elsősorban a környezetvédelem szempontjából üdvözlendő döntésnek

- tette hozzá Szontág Balázs.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
Budapest Economic Forum 2024
Egész napos makrogazdasági konferencia
Fókuszban a KKV versenyképesség - Pécs
Ingyenes gazdasági fórum
EZT OLVASTAD MÁR?