Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A magyarországi génbankok eredményeit, illetve tenyésztési ismeretinket felhasználva a magyar pontyfajták indiai tenyésztése gyümölcsöző lehet. Az együttműködési megállapodások gyakorlati megvalósításáról a Halászati és Öntözési Kutatóintézet és az indiai Édesvízi Akvakultúra Központi Intézete gondoskodik.
A magyar Állattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet valamint az indiai Nemzeti Tejkutató és Állati Gén Erőforrás Intézet kétoldalú mezőgazdasági együttműködése kiterjed az állati génmegőrzés, valamint a tejelő szarvasmarha tenyésztés korszerűsítésére.
Napirendre került a cukorcirok technológiákkal és a burgonyatermesztéssel kapcsolatos tudományos munka támogatása, továbbá megállapodás jött létre a Budapesti Corvinus Egyetem, Kertészettudományi Kar és az Indiai Nemzeti Kertészeti Kutató Intézet között a növényélettan, molekuláris biológia, genetika és az alkalmazott kertészettudományok területén.
forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája