Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!
A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Ma már ott tartunk, hogy a fejlett társadalomban az emberek 96-98 százaléka semmilyen közvetlen kapcsolatban nincs sem a mezőgazdasági termeléssel, sem az élelmiszertermeléssel – hangsúlyozta az Agrárszektor Alapvetés podcast műsorában Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke. Ebből pedig az is következik, hogy az élelmiszerellátás biztosításához ki kellett építeni egy olyan ellátási láncot, amelyben a termelők, feldolgozók, logisztikai szereplők és disztribúciós pontok, hálózatok munkája révén a termékek biztonságosan, időben és megfelelő minőségben eljuthatnak a fogyasztóig.
Ez látszólag egy rendkívül bonyolult, nagy tervezést igénylő rendszer, amit mintha egy láthatatlan kéz rendezne. De onnantól kezdve, hogy a mezőgazdasági termelő elveti a gabonát, amiből lesz egy év múlva termény, ami elkerül a molnárhoz, ahonnan a liszt elkerül a pékhez, onnan pedig a péksütemény elindul az üzletekbe – ez egy sokszereplős, bonyolult és a piac által mégis nagyon szépen rendezett, optimált és működtetett lánc
– hangsúlyozta Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke.
De vajon lehetne-e olcsóbb az élelmiszer, ha kevesebb szereplővel működnének ezek a rendszerek? Vannak-e egyáltalán a termékpályán kevésbé fajsúlyos szereplők, amelyeket ki lehetne hagyni? És hol lehet ebben a rendszerben a helye a kistermelőknek és a kézműves élelmiszerkészítőknek? Ezekről a kérdésekről is szó esik az Agrárszektor Alapvetés podcastjának legújabb műsorában.