Magyarországon 102 gazdaság vállalta az adománybúza átvételét, míg 12 malom, összesen 15 malomüzem közreműködésével készülnek el a lisztadományok, amelyek a rászoruló családokhoz, gyermekeket segítő intézményekhez és szociális szervezetekhez jutnak el. A program erejét ugyanakkor az egész Kárpát-medencét átfogó összefogás adja: a külhoni térségekben további 189 gyűjtőpont kapcsolódik be az adományok gyűjtésébe és koordinálásába. A toborzást a NAK munkavállalói, falugazdászok, a MAGOSZ gazdaszervezetei és további 13 külhoni szervezet munkatársai, köztük a külhoni falugazdász hálózat is segíti. A búzagyűjtés egészen augusztus végéig tart - írja közleményében a Magyarok Kenyere.
A Magyarok Kenyere program célja idén sem változott: a gazdák felajánlásain keresztül hozzájárulni ahhoz, hogy minél több szükséget szenvedő ember asztalára kerülhessen kenyér, és senki ne maradjon segítség nélkül. A 2025. évben már átlépte az 1100 tonnát a búzaadományok össz-mennyisége, ezzel több, mint 700 tonna liszt került kiosztásra: idehaza több, mint 400, határon túl több, mint 100 intézményt, szervezetet támogatva. Az átadott lisztek jellemzően 4-6 hónapon keresztül segítik a szociális ellátást, abból nem csupán kenyér, de péksütemény, főzelék, tészta és egyéb finomság is az asztalra kerül.











