Az általános tendenciák azt mutatják, hogy az egységnyi mezőgazdasági termelésre jutó ráfordítás és károsanyag-kibocsátás csökken. Ez egyértelműen a termelési hatékonyság növekedésére utal. Az egyes mutatók között ugyanakkor jelentős eltérések figyelhetők meg. A műtrágya-felhasználás például érzékelhetően mérséklődött, miközben a mezőgazdasági üzemek energiafogyasztása emelkedett.
A műtrágya-felhasználás visszaesése különösen fontos szerepet játszott a kedvező folyamatokban. Ennek is köszönhető, hogy 2021 óta az OECD-országokban csökkent a hektáronkénti nitrogénfelesleg mediánja és maximuma is. Az országok közötti különbségek szintén számottevőek. A 2013 és 2023 közötti időszakban 24 OECD-tagállamban sikeresen csökkentették a mezőgazdasági ammónia-kibocsátást. Ezzel szemben az adatbázisban szereplő országok közül tízben továbbra is növekedést regisztráltak.











