Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A konferenciára idén először 0. nappal is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
Mesclun saláta
Ezt a zöldséget februártól - kezdetben fóliába, üvegházba téve - egész őszig folyamatosan vethetjük, az igényeknek megfelelően, illetve a kertben felszabaduló hely arányában. Főnövénynek, elő- és utónövénynek egyformán megfelel. Többször is visszavághatjuk.
Mogyoróhagyma
A mogyoróhagyma vagy salottahagyma a vöröshagyma egy változata, melyet főképp kiskertekben, háznál termesztenek. Hagymája kisebb a vöröshagymáénál. A termesztés kezdetétől számított 2 hónapon belül pedig fogyasztható is - írja a balconygardenweb.
Rukkola
A rukkola szintén jó választás, bár inkább nyáron érdemes belekezdeni a termesztésbe. A rukkolát és a nyár végét főleg az kapcsolja össze, hogy afféle utolsó pillanatos termény, mivel elvetett magjai akár 2-3 hét alatt kihajtanak annyira, hogy a konyhában használhatóvá váljanak a levelek. A termesztéshez alig szükséges valami, a talajra nem érzékeny, tehát a nyár végére kiürült ágyásokba simán vethető, de az erkélyen is elég egy-két nagyobb cserép, vagy egy termetesebb virágláda, és némi általános termőföld az induláshoz.
Edamame bab
Az edamame magyarul nem más, mint a szójabab zsenge, éretlen formája. Azaz úgy lehet elképzelni a kettő kapcsolatát, mint a zöldborsót és a sárgaborsót. Várhatóan két hónapon belül készen áll a betakarításra.
Kelkáposzta
A kelkáposzta ültetése nem igényel különösebb szaktudást, de fontos, hogy a megfelelő talajt válasszuk, amely tápanyagban gazdag és jó vízelvezetéssel rendelkezik. Az ültetés előtt azonban érdemes az előző évi növényi maradványokat eltávolítani és a talajt alaposan felásni. Tavasszal célszerű ültetni. Magról is lehet termeszteni, a kelkáposzta magjai általában 7-10 napon belül kicsíráznak, és ha elérik a 10 cm-es magasságot, akkor átültethetjük őket a kertbe. 2 hónapon belül szüretelhetünk is.
Brokkoli
Kora tavasszal a föld még nem kész befogadni olyan növények magvait, amelyek érzékenyek a fagyokra, ezért érdemes a meleg biztonságos környezetben nevelgetni azokat, míg palántává nem érnek. A brokkoli magvakat ültessük műanyag poharakba, vagy ládákba, amit március közepén már el is kezdhetünk. 5-7 hét után már láthatjuk is ahogy kifejlődnek a kis brokkoli palánták. Ekkor már ki is ültethetjük őket a szabadba.
Cékla
Vannak rövidebb és hosszabb tenyészidejűek, vannak kisebbek és nagyobbak is. Egy azonban közös bennük: akkor érdemes őket betakarítani, amikor a céklagumók körülbelül akkorák, mint egy kisebb teniszlabda. Ha túl sokat várunk a betakarítással, a gyökér túlságosan megfásodik, és ilyenkor már nem érdemes elfogyasztani.
Spenót
A spenót gyorsan növő zöldség, ezért a türelmetlen kertészek számára ideális választás. Ezen felül a spenót kiválóan alkalmas köztes termesztésre is. A spenótmagokat 2-3 centiméter mélyre és viszonylag közel egymáshoz, egymástól 3-4 centiméteres távolságra érdemes elvetni. A sorok egymástól 20-30 centiméter távolságra helyezkedjenek el. A spenót optimális csírázási hőmérséklete 10 és 20 °C között van, és az első csírák megjelenésére egy-két hét múlva már lehet is számítani.