Változások jönnek július 10-től: ez sokakat érinthet

Változások jönnek július 10-től: ez sokakat érinthet

agrarszektor.hu
Nagyobb teret kap a „One Health” megközelítés - A WHO meghatározása szerint az „Egy Egészség” egy integrált, egyesítő megközelítés, amelynek célja az emberek, állatok és ökoszisztémák egészségének fenntartható egyensúlyba hozása és optimalizálása. A koncepció elismeri, hogy az emberek, a házi- és vadon élő állatok, a növények és a tágabb környezet (beleértve az ökoszisztémákat is) egészsége szorosan összefügg és kölcsönösen függ egymástól.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Míg az egészségügy, az élelmiszer, a víz, az energia és a környezetvédelem mind tágabb, ágazatspecifikus aggályokkal bíró témák, az ágazatok és tudományágak közötti együttműködés hozzájárul az egészség védelméhez, az olyan egészségügyi kihívások kezeléséhez, mint a fertőző betegségek megjelenése, az antimikrobiális rezisztencia és az élelmiszerbiztonság, valamint ökoszisztémáink egészségének és integritásának előmozdítása. Az emberek, az állatok és a környezet összekapcsolásával az „Egy Egészség” megközelítés a betegségellenőrzés teljes spektrumát lefedheti - a megelőzéstől a felderítésen, a felkészültségen, a reagáláson és a kezelésen át - és hozzájárulhat a globális egészségbiztonsághoz - írja a NAK.

EZ IS ÉRDEKELHET

A fentiekből egyértelműen érzékelhető, hogy a közösséget érintő feladatban meghatározó szerep jut az állattartó gazdáknak, és a széleskörű szemlélet- és tudás birtokában milyen kiemelt az állatorvosok pozíciója. E két szereplő hatékony együttműködése tehát kulcsfontosságú a globális egészségvédelemben. A mostani módosítást széleskörű munka előzte meg: a javaslatot 2024. őszén lehetett véleményezni az EU Bizottság portálján, valamint készült egy előzetes tanulmány is, melynek célja volt, hogy támogassa a Bizottságot az aktuális szabály kiigazításában annak összefoglalásával, hogy az egyes tagországokban melyek az állatorvos-képzés elméleti és gyakorlati követelményei, milyen ismereteket, készségeket kell elsajátítani, milyen szakirányok léteznek.

A tanulmány külön hangsúlyt fektet a tudományos és műszaki fejlődéshez való alkalmazkodást tükröző követelményekre. Az Európai Állatorvosképzési Koordinációs Bizottság (ECCVT) alapító szervezeteként az FVE (Európai Állatorvosok Szövetsége) örömmel tájékoztatta a nyilvánosságot a módosítás elfogadásáról, mely jobban összehangolja a szükséges képzési követelményeket, többek között az egységes egészségügyi megközelítésre, a biológiai biztonságra, az új technológiákra és a megelőző orvoslásra való hivatkozások beillesztésével.

EZ IS ÉRDEKELHET
Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?