Döbbenetes dolog derült ki az árstopról Magyarországon: ezt jobb, ha mindenki tudja
GKI: az árstop bevezetésével az eddigi tapasztalatok szerint nem lassult, hanem inkább felpörgött az élelmiszer-infláció.
GKI: az árstop bevezetésével az eddigi tapasztalatok szerint nem lassult, hanem inkább felpörgött az élelmiszer-infláció.
Az árstopok megszüntetése után akár kétszeresére is drágulhat a cukor Magyarországon.
Nehéz helyzetben vannak a magyarországi cukorrépa-termesztők, miközben óriási lehetőségek rejlenek az ágazatban.
Lejtmenetben van a hazai cukorrépa-termelés, azonban úgy tűnik, hogy a nehézségek ellenére lehetne növelni a termőterületet.
Fél éve csökken a FAO élelmiszerár-index, de vajon meddig tarthat még ez a folyamat?
Elkezdődött a cukorrépa-feldolgozás a Magyar Cukor Zrt-nél, és több, a hazai cukorgyártást fellendítő projekt is elindult már.
Keserűek a kilátások a cukorpiacon, komoly drágulás jöhet, ha véget ér az élelmiszerárstop.
Több boltban hetek óta hiánycikknek számít az egyébként hatósági áras kristálycukor.
Egyre kevesebb cukorrépát termelnek és dolgoznak fel Magyarországon, ez pedig hamarosan komoly problémává válhat.
Miért nincsen elegendő cukor a hazai boltokban?
Júliusban tovább csökkent az élelmiszer-alapanyagok ára.
A részletek között van még bőven tisztáznivaló.
Csökkenést jelez a FAO élelmiszerár-indexe több termék esetében is.
Milyen árak várhatóak az árstop megszüntetése után a boltokban?
Mi lesz a cukorgyár sorsa?
Óvatos csökkenés figyelhető meg a globális élelmiszerárakban.
Már régóta sejtették.
Nyár közepén jöhet az újabb áremelés.
Sokan nem bíznak semmit a véletlenre.
Májustól valószínűleg meg fog ugrani az árstoppal érintett élelmiszerek ára.

Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
2026 májusában a magyar gazdák 68,2 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.
A zöldség hosszú utat tett meg az amerikai őshazából addig, hogy a magyar konyha egyik szimbólumává vált.
Az olívaolaj-ágazat szereplői ma már a gazdasági fenntarthatatlanságot, a növekvő költségnyomást és a jövedelmezőség romlását érzik a legnagyobb kockázatnak.