Fenntartható élelmiszergyártás – Ez a jövő befektetése?
Személyes befektetői klubon mutatjuk be a tőzsdei kibocsátásra készülő Civita Group tevékenységét, működését, az iparágban rejlő potenciált. A magyar családi, kukoricafeldolgozó vállalkozás fenntartható módon állítja elő termékeit, melyek csak természetes alapanyagok felhasználásával készülnek, a teljesértékű és változatos táplálkozáshoz igazodva. A részvétel INGYENES, de regisztrációhoz kötött!
A családi tulajdonú Szepsy Pincészet, és a hozzá tartozó szőlőbirtok a Tokaji borvidék egy százalékát teszi ki - tájékoztatott ifj. Szepsy István, akinek édesapja, Szepsy István, a Szepsy Pincészet tulajdonosa, aki 2021-ben a Portfolio Agrárdíjak a "Portfolio Agrárgazdaságért" kategória egyik jelöltje volt. Kiemelte, a klasszikus aszúbor mellett szamorodnit is készítenek, és 20 éve a portfóliójuk része a száraz bor, ezek fejlesztésén dolgoznak töretlenül 21 dűlőben és hat településen egy elég változatos összetételű birtokszerkezetben.
- hangsúlyozta a vezető. Hozzátette, Tokajban megvan a lehetőség arra, hogy nemzetközi szinten is csúcsminőséget állítsunk elő, ehhez azonban nagyon sok szelekcióra van szükség, és azt a keveset kell bemutatni, ami Tokajon belül is valóban rendkívüli.
A Portfolio Csoport 2021-ben is díjazta a legsikeresebb és legkiemelkedőbb agrárgazdasági szereplőket, és az Agrárszektor 2021 Konferencián kiosztották a Portfolio Agrárdíjakat. Egy 10 tagból álló szakmai zsűri döntött az év női agrárvállalkozójáról, az év fiatal agrárszakemberéről, az év kertészetéről, az év állattenyésztőjéről, az év növénytermelőjéről, az év agrárinnovációjáról, az év agrárberuházásáról, valamint a Portfolio Agrárgazdaságért díj nyerteséről. A 2021-es díjazottakról itt találhatóak bővebb információk:
Címlapkép forrása: Portfolio