Már csak néhány nap az Agrárszektor 2025 konferenciáig!
180+ előadó, 30+ kiemelt téma, 40+ óra szakmai program, 3 nap szakma, élmény, networking várja a résztvevőket! Valamint idén először tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
Óriási kiterjedésű felületen pusztított jégeső Murcia régióban: közel 40 ezer hektár mezőgazdasági terület érintett, és a becslések szerint a kár eléri a 80 millió eurót. A COAG mezőgazdasági szervezet jelentése szerint a május 10-én kezdődő viharok Yecla és Jumilla körzetét sújtották, 22 ezer hektáron igen jelentős, 17,8 ezer hektáron közepes és kevésbé súlyos károkkal - írta meg a FruitVeB.
Yeclában körülbelül 6000 hektárnyi szőlőültetvény, mandulafa, olajfaültetvény és gabonafélék érintettek. A COAG becslése szerint a termeléskiesés a gyümölcsösök esetében 45 millió euró, a mandulafák esetében 13 millió euró, a szőlőültetvények esetében 11 millió euró, az olajfaligetek esetében 8,13 millió euró, a gabonafélék esetében pedig 1,18 millió euró.
A terméskiesés mellett a kieső kezelési, csomagolási és szállítási kár várhatóan meghaladja a 15 millió eurót. A COAG sürgeti az Agrosegurot, a nemzeti mezőgazdasági biztosítási szervezetet, hogy gyorsítsa fel a kárrendezési eljárást, és kiáll amellettt, hogy a kártérítéseket már az első ellenőrzések során véglegesítsék. A regionális kormány a klimatikus eredetű katasztrófák esetére egy készenléti alap létrehozását szorgalmazza, hogy megkönnyítse a gyors kifizetéseket az érintett területeken. Az Agroseguro 200 szakértőt tervez bevetni a kárfelmérésekhez, szükség esetén más régiókból származó további támogatással.










