Szakértő: Magyarországnak élnie kell a precíziós nemesítés lehetőségével

Szakértő: Magyarországnak élnie kell a precíziós nemesítés lehetőségével

A precíziós nemesítés jó lehetőségeket kínál a mezőgazdaság számára, és el kell kerülni azt a helyzetet, hogy miközben más uniós tagállamok élhetnek ezzel a technológiával, Magyarország nem tudja kihasználni azokat – jelentette ki előadásában Rádi Feríz az Innovatív Mezőgazdasági Biotechnológiai Egyesület elnöke kedden a Portfolio Agrárium 2024 konferencián.

- mondta el Rádi Feríz az Innovatív Mezőgazdasági Biotechnológiai Egyesület elnöke. Hozzátette: eljutott a növénynemesítés is oda, hogy a szántóföldi növényeken is tudunk javítani ilyen megoldásokkal.

Új szabályozás készül

A szóban forgó technológiák két csoportra oszthatók, NGT1 és NGT2 kategóriára, utóbbira nem vonatkozik az említett törvény, az a GMO területe.

Az NGT1 precíziós nemesítési eljárás végeredménye ugyanakkor semmiben sem különbözik a természetes, hagyományos nemesítésű növényektől

- szögezte le Rádi Feríz.

A javaslat elfogadása még kérdéses, az Európai Tanácsban és a magyar Országgyűlésben is, ahogy az ideje is. Azt el kellene kerülni, hogy a többi tagország hatékonyan használja ezt például az aszályok kivédésére, miközben Magyarország esetleg nem élhet ezzel a lehetőséggel – tette hozzá.

A Portfolio Agrárium 2024 Konferenciáról eddig megjelent cikkeink:

A kép forrása: Agrárszektor

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Mit tehetünk most a sikeres búza termésért? (x)

Az őszi búza termesztése mindig is meghatározó szerepet töltött be a mezőgazdaságban. A siker kulcsa a megfelelő fajtaválasztás, az okszerű tápanyagellátás, valamint a precíz növényvédelem.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?