Fenntartható élelmiszergyártás – Ez a jövő befektetése?
Személyes befektetői klubon mutatjuk be a tőzsdei kibocsátásra készülő Civita Group tevékenységét, működését, az iparágban rejlő potenciált. A magyar családi, kukoricafeldolgozó vállalkozás fenntartható módon állítja elő termékeit, melyek csak természetes alapanyagok felhasználásával készülnek, a teljesértékű és változatos táplálkozáshoz igazodva. A részvétel INGYENES, de regisztrációhoz kötött!
A zalaszántói Almakúti Kft. 80 hektár intenzív almaültetvénnyel rendelkezik, amelynek a 90 százaléka jéghálóval és öntözőberendezéssel van ellátva - mondta az Agrárszektornak Dick Van Mourick, a cég ügyvezetője. Kiemelte, fő profiljuk a friss, étkezési alma, céljuk, hogy a gyümölcsértékesítéssel tartsák fenn magukat, folyamatosan magas hektárhozamot tudjanak biztosítani, és a lehető legjobb minőségű almát juttassák így a piacra. A szakembertől megtudtuk, hogy döntően Gala, Golden, Jonagold, Idared, Red Delicious és Granny Smith almafajtákat termesztenek, de van 19 hektár sárgabarack-ültetvényük is, ahol inkább francia fajtákat használnak.
Igenis van több a magyar kertészetekben, én kimondottan almás vagyok, az alma a kedvencem, a hobbim az életem, nekem ez egy életmód, nem munkának látom, hanem életvitelként tekintek rá.
A Portfolio Csoport 2022-ben is díjazta a legsikeresebb és legkiemelkedőbb agrárgazdasági szereplőket, és az Agrárszektor 2022 Konferencián kiosztottuk a Portfolio Agrárdíjakat. Egy 10 tagból álló szakmai zsűri döntött Az év női agrárvállalkozójáról, Az év fiatal agrárszakemberéről, Az év kertészetéről, Az év állattenyésztőjéről, Az év növénytermelőjéről, Az év agrárinnovációjáról, Az év agrárberuházásáról, megszavazták, ki kapja a Portfolio Agrárgazdaságért díjat, és idén először a Zsűri különdíja is átadásra került. A 2022-es díjazottakról itt találhatóak bővebb információk:
Címlapkép forrása: Agrárszektor