
Döcög a magyar sörforradalom, szenvednek a kisebb főzdék
Nem sikerül nyereséget kifőznie a kézműves sörkészítők többségének Magyarországon.
Legfrissebb hírek élelmiszeripar és élelmiszerpiac témában: az Agrárszektor Élelmiszer rovatában minden információt megtalálsz, ami élelmiszeripar, hús-, malom- és tejipar témában hasznos és fontos lehet akár a termelőknek, kereskedőknek, gyártóknak. Érdekel milyen hazai és nemzetközi változások zajlanak éppen az élelmiszeripariban? Tudni akar a jelentõsebb nemzetközi trendekrõl? Kíváncsi vagyok, hogy változik az egyes élelmiszerek ára, mely élelmiszerek drágultak, lettek olcsóbbak, mennyibe kerülnek éppen a boltokban, piacokon?
Van egy elterjedt étrend, amivel sokat tehetünk azért, hogy ne alakuljon ki a szellemi leépüléssel járó időskori demencia.
Bírsággal venné rá a brit kormány az áruházláncokat, hogy egészségesebben egyenek az emberek - a kereskedők ráadásul üdvözölték a döntést.
Egyre kevésbé számít spórolós ételnek a lecsó, az elmúlt években majdnem duplájára drágultak az összetevők.
Figyelmeztet a fogyasztóvédelem: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üvegdarab miatt.
A Magyar Szeszipari Szövetségadatai szerint átlagosan több mint két italt fogyasztanak a magyarok egy alkalommal.
A rövid ellátási láncok megerősítése révén versenyképesebbek lehetnek az élelmiszert előállító kistermelők.
A tavalyihoz képest az import mennyisége 51 százalékkal csökkent, a termesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak.
A szőlőültetvények szerkezetátalakítási és átállítási támogatása július 20. és augusztus 15. között igényelhető.
A kiszállított nyerstej mennyisége 24 százalékkal csökkent 2025 májusában az egy évvel korábbihoz viszonyítva itthon.
Júniusban rövid időn belül a rekord mélységet és a rekord magasságot is megjárta a kígyóuborka ára.
Új rendelet jelent meg, amely módosítja húskészítményekre és egyes előkészített húsokra vonatkozó előírásokat.
Június közepén már jól látszik, hogy a vöröshagyma piacán kínálati hiány lép majd fel, egyelőre azonban még nem kezdődött meg a drágulás.
A bor iránti csökkenő kereslet olyan helyzetet teremtett, amelyben a magyar borászoknak minden korábbit meghaladó alkalmazkodásra van szükségük.
Irak feloldotta a brazil csirkehúsra vonatkozó kereskedelmi tilalmat, miután Brazília madárinfluenza-mentesnek nyilvánította magát.
Ukrajnában áremelkedés oka a korai és a középérésű fajták megjelenése között fellépő relatív kínálati hiány.
Az elmúlt három évtized legrosszabb éve lehet az idei a méhészek számára Magyarországon.
Aranyérmet szerzett egy balatoni vörösbor a világ legnagyobb és legelismertebb borversenyén.
A spárga ágazat világszerte a változó időjárással, a kínálat ingadozásával és a fogyasztói preferenciák változásával küzd.
A klímaváltozás senkinek és semminek sem kegyelmez, és ez a gin esetében sincsen másként.
Nagyon nem mindegy, hogy allergiáról vagy intoleranciáról beszélünk az élelmiszerek esetében.
Az Agrármarketing Centrum először vett részt a Free From elnevezésű kiállításon Bécsben.
Ukrajnában egyre bővül a helyi gazdaságokból származó cékla kínálata, ennek ellenére a tavalyi termésű cékla ára továbbra is rekordszinten van.
Gyümölcsfajtól függően 15-55%-os terméskieséssel számol a moldáv agrárminisztérium.
Óriási kieséseket okozott a kedvezőtlen időjárás a cseresznye esetében is, foghatják a fejüket a termelők és a vásárlók is.
Van, ahol a magyar csíkos héjú, magos görögdinnye kilóját 1200 forintért árulják.
Már sem az új, sem a használt mezőgazdasági gépekre nem költenek annyit a magyar gazdák, mint korábban.
A következő napokban újra jön a hőség, a gazdákra azonban ilyenkor is várnak a feladatok - érdemes odafigyelni, mert a gondatlanság súlyos következményekkel járhat.
Nem javult a helyzet Magyarországon, továbbra is brutális szárazság tombol itthon.
Ma van Péter–Pál napja: az aratás kezdete és a magyar paraszti élet egyik legfontosabb ünnepe.
Hatékony megoldás a napraforgó tányérvédelmére: Picasso® Active
A talaj szervesanyag tartalma és a kapcsolódó talajfunkciók javításáért már az aratási szezonban sokat tehetünk!
A Bayer Property legújabb fejlesztése, a Harmat Liget projekt Budapest XI. kerületében valósul meg, ahol 7 épülettömbben összesen 270 lakás épül, 2026 végéig.